zdrowa modaBiblioteka Publiczna Gminy Złotów Filia w Świętej przy udziale Filii w Kleszczynie realizowała od maja do września projekt pt. Czas na „zdrową” modę, który dzięki udziałowi w III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek wygrał konkurs grantowy „Aktywna Biblioteka”.

Uczestnikami projektu była młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z rejonu Gminy Złotów. Młodzi ludzie wzięli udział w spotkaniach i warsztatach, które miały na celu przybliżenie zasad zdrowego stylu życia oraz wspólne spędzanie czasu. Zajęcia prowadzili: Monika Goździkiewicz – dietetyk, Magdalena Deja – kosmetolog-podolog, psycholodzy - Hanna Turulczyk i Hanna Olencka oraz Kamil Sambor – trener fitness.

Projekt realizowany był w Bibliotece oraz w pomieszczeniach Zespołu Szkół nr 2 w Świętej dzięki współpracy z Dyrektorem Mariuszem Filipkowskim. W realizacji projektu pomocą służyli partnerzy - Marian Kulpa - „Agro-Mar” Kleszczyna i Piotr Sobek ze Świętej, którzy przyczynili się m.in. do tego, aby każde spotkanie urozmaicał poczęstunek, oczywiście zdrowy. Pyszne soki podarował Mateusz Pluta, właściciel Gospodarstwa Sadowniczego w Łobżenicy. Wkład w projekt miała również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Złotów oraz Pracownia Poligraficzna „Attis” w Złotowie. Pani Monika Goździkiewicz wykonała bezpłatnie pomiary składu ciała analizatorem InBody 370, a pan Kamil Sambor przekazał bezpłatnie przybory do ćwiczeń. Harcerze z 6 Drużyny Harcerskiej w Świętej pod opieką druhny Emilii Budnik służyli pomocą w przygotowaniu spotkań. Wszystkim dziękujemy.

Dzięki darczyńcom Biblioteka wzbogaciła się o literaturę związaną z tematyką projektu: żywieniem, ruchem i pielęgnacją ciała, co pozwoli na propagowanie zdrowego stylu życia wśród szerszej grupy użytkowników biblioteki.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z tej oferty.

frsi prb pafw

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek w Polsce, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

IMG 0005

IMG 0032

IMG 0033

IMG 0060

IMG 0100

IMG 0106

IMG 0114

IMG 0125

IMG 0161

   
© www.wies-swieta.net