Biblioteka

Biblioteka zaprasza dzieci na zajęcia plastyczne, gry i zabawy w dniach:

Wtorek - 19 stycznia
Środa - 20 stycznia
Wtorek - 26 stycznia
Środa - 27 stycznia

w godzinach 10:30 - 13:00.

Wymagana jest pisemna zgoda rodziców na udział w zajęciach
(druk do pobrania w bibliotece lub >tutaj<)

biblioteka-w-swietej-logo12 października 2015 r. do Biblioteki w Świętej po raz kolejny zawitał gość, który przywiózł w walizce wspaniałe wspomnienia. Gościem tym był reportażysta, podróżnik, pisarz książek przygodowych dla dzieci pan ŁUKASZ WIERZBICKI. Tym razem w spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas II i klasy III. Łukasz Wierzbicki udowodnił, że świetnie rozumie najmłodszych czytelników.

swieta-logo-bibliotekaOd czterech lat wspólną propozycją bibliotekarek z biblioteki publicznej i szkolnej w Świętej jest konkurs recytatorski dla dzieci najmłodszych. Zapraszamy do udziału w nim przedszkolaki z każdej grupy wiekowej. Oczywiście oferta adresowana jest jednocześnie do rodziców dzieci, ponieważ to oni muszą zająć sią przygotowaniem swojej pociechy. Celem konkursu jest m.in. tworzenie sytuacji, kiedy wspólne wybieranie wierszyka powoduje spędzanie czasu na czytaniu dziecku, na obcowaniu
z poezją. Ocenie jury podczas konkursu podlega znajomość tekstu ale także oprawa tj. sposób przedstawienia wiersza, strój, rekwizyty. Przygotowanie do konkursu jest więc niełatwą sprawą.

biblioteka-krzysztof-janiakW dniach 30 maja do 6 czerwca 2015 odbywał się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Każde dziecko zasługuje na książkę”. Biblioteka w Świętej zaprosiła cieszącego się autorytetem w środowisku lokalnym leśnika – pana Krzysztofa Janiaka oraz uczniów z klas drugiej i trzeciej.

biblioteka-swietaBiblioteka Publiczna wspólnie ze Szkołą Podstawową w Świętej zaproponowała dzieciom z klas I-III z okazji Światowego Dnia Kota, konkurs plastyczny „Kot w literaturze”. Przygotowano ok. 60 propozycji książek dla dzieci, których bohaterami były koty. Dzieci wypożyczały, czytały i wybierały książki na podstawie których wykonały pracę na zajęciach dodatkowych na terenie szkoły lub biblioteki, co gwarantowało samodzielne jej wykonanie. Obawy organizatorek - Małgorzaty Cierniak i Marii Maciejewskiej, iż poświęcenie wolnego czasu na dodatkową pracę poza domem zniechęci do licznego udziału, rozwiały sią w dniu zakończenia przyjmowania prac. Okazało się, że w konkursie wzięło udział aż 42 dzieci. Powołano niezależną komisję konkursową, która oceniała ponumerowane prace dzieci. Po długich konsultacjach wyłoniono kolejność miejsc wg numerów prac, dopiero wówczas ujawniono nazwiska twórców.

   
© www.wies-swieta.net