Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Drugiej Niedzieli Adwentu –

10 grudnia 2017 roku

  1. Msze święte roratnie w Świętej o godz. 18.00, w poniedziałek, środę i piątek. W Nowej Świętej o godz. 16.30 – we wtorek i czwartek. W Wąsoszu w poniedziałek o godz. 19.15. Do koszyczka dzieci wrzucają serduszka z dobrymi uczynkami. Wylosowane dzieci otrzymują pamiątki spotkania roratniego oraz kolejne części układanki roratniej. Na Roraty przychodzimy z lampionami. Do Hymnu Chwała na wysokości Bogu mamy zapalone lampiony, a przed mszą świętą wygaszamy w świątyni światło sztuczne, by przemówiły do nas lampiony, które kierują naszą uwagę na Maryję, która niesie nam Chrystusa – Światłość Odwieczną.
  2. W przyszłym roku 2018 od września w naszej diecezji rozpoczniemy po parafiach peregrynację Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Jedną z form przygotowania będzie 9 - cio miesięczna Nowenna w każdą pierwszą sobotę miesiąca, która będzie kończyła się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  3. W Caritasie można nabywać świece wigilijne( małe – 5,-) i opłatki.
  4. W Przewodniku Katolickim polecana str. 22 o chrześcijańskim spojrzeniu na sprawy społeczne, które czekają nas już niebawem w 2018 roku.
  5. Za porządki w kościele parafialnym dziękujemy Rodzinom Mikszto i Murek. Podobne podziękowania kierujemy do Rodzin z Nowej Świętej i z Wąsosza.
  6. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia: 17.00 – Nowa Święta; 18.00 – Święta i 18.30 – Wąsosz.
  7. We czwartek, we wspomnienie św. Jana od Krzyża ks. bp ordynariusz Jan Tyrawa obchodzi imieniny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Pasterza naszej wspólnoty diecezjalnej.
  8. W niedzielę 7 stycznia o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo- Sportowej w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „ Betlejem w Bydgoszczy” – podobnie jak rok temu. Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu gwiazd polskiej estrady. Niebawem będą rozprowadzane bilety na koncert, na który jako grupa z parafii udamy się wspólnie.
  9. Za tydzień zbiórka do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 

                       Pielgrzymka na Dolny Śląsk – 3 dni

 

DZIEŃ 1          TRZEBNICA - ZAMEK KSIĄŻ – PALMIARNIA W LUBIECHOWIE

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią w godzinach rannych. Przejazd do Trzebnicy,   gdzie nawiedzimy Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej: zespół klasztorny wraz z bazyliką i grobem Świętej. Następnie przejazd do położonego na skalnym cyplu i otoczonego naturalnym wąwozem Zamku Książ - największego na Dolnym Śląsku. Zamek posiada ponad 400 pomieszczeń, my zwiedzimy go trasą „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”. Następnie udamy się do pobliskiej Palmiarni w Lubiechowie, która powstała w latach 1908- 1911 za astronomiczną sumę 7 milionów marek w złocie, a do budowy jej wnętrz sprowadzono z Sycylii zastygłą lawę z wulkanu Etna. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Wałbrzycha.

DZIEŃ 2          ANDRSPACH – WAMBIERZYCE – OSÓWKA                                            

Po śniadaniu przejazd do Adrspach, czeskiego cudu natury. Spacer przez urokliwe Skalne Miasto z fantastycznymi piaskowcowymi formami skalnymi, wodospadami i urokliwym jeziorkiem. Następnie przejazd do usytuowanych malowniczo między trzema wzgórzami, w dolinie potoku Cedron Wambierzyc, zwanych Śląską Jerozolimą. Nawiedzenie Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin: bazylika, kalwaria z 74 kaplicami oraz ruchoma szopka stanowią prawdziwą perłę wśród zabytków Ziemi Kłodzkiej. Kościół Nawiedzenia NMP zbudowany został na wzór jerozolimskiej świątyni Salomona. Na koniec przejazd na zwiedzanie podziemnego miasta Osówka. To główna, największa, najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera, budowana na Dolnym Śląsku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3       KRZESZÓW – ŚWIDNICA

Śniadanie i przejazd do Krzeszowa na zwiedzanie dawnego opactwa cystersów - arcydzieła sztuki późnego baroku i zabytek klasy zerowej. To potężne opactwo składa się z 5 budynków: bazyliki mniejsza, kościół św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, budynku klasztoru SS. Benedyktynek oraz Domu Opata. Z oddali całość wygląda jak gród obronny. Przejazd do Świdnicy - jednego z najcenniejszych zespołów staromiejskich na Śląsku. Zobaczymy barokowy ratusz, piękne kamienice, zabytkowe fontanny oraz potężną Katedrę św. Stanisława i Wacława. Następnie zwiedzimy zapierający dech w piersiach Kościół Pokoju. Ta ewangelicka świątynia, wpisana na listę zabytków UNESCO, wypełniona jest pięknymi barwnymi malowidłami i barokowymi ozdobami. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze obiad pożegnalny. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy.

Termin:        IX 2018

Cena:           590 zł/os.

Cena zawiera:

ü  Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

ü  Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach *** pok. 2,3 osobowe z łazienkami

ü  Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad

ü  Opiekę i informację turystyczną pilota

ü  Ubezpieczenie – w Polsce NNW do 5000 zł, w Czechach: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłaty klimatycznej itp. (na ten cel należy posiadać ok. 120 zł ); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

ü  na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 260 zł

ü  program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

Pielgrzymka na Podkarpacie – 4 dni

  

DZIEŃ 1   KRASICZYN

Podstawienie autokaru przy kościele parafialnym w Świętej, zbiórka uczestników   i wyjazd w bardzo wczesnych godz. rannych. Przejazd do Krasiczyna, gdzie zobaczymy jeden z piękniejszych polskich zamków doby renesansu wraz   z unikalnym ogrodem zamkowym. Przejazd na obiadokolację                        i nocleg w ok. Przemyśla.

DZIEŃ 2   PRZEMYŚL – KALWARIA PACŁAWSKA

Śniadanie i przejazd do Przemyśla – perły Podkarpacia, gdzie zobaczymy katedry, cerkiew greckokatolicką, renesansowy zamek oraz rynek z pięknymi kamienicami. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Sanktuarium ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej nazywane jest Jerozolimą Wschodu, natomiast ze względu na kult Maryi - Jasną Górą Podkarpacia. Drewniane domki przy klasztorze, Maryjne ścieżki, liczne kapliczki murowane i drewniane przedstawiające Mękę Pańską uspokajają, napawają nadzieją                     i optymizmem. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Soliny.

DZIEŃ 3      KOMAŃCZA – MYCZKOWCE – SOLINA     

Śniadanie i przejazd do Komańczy, gdzie nawiedzimy klasztor Sióstr Nazaretanek, w którym więziony był Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński. Jest to bardzo urokliwe miejsce. To tutaj Prymas napisał Jasnogórskie Śluby Narodu, spacerując po okolicznych drużkach. W Komańczy zwiedzimy także cerkiew prawosławną lub grekokatolicką. Następnie wizyta w Myczkowcach, gdzie znajduje się ogród biblijny - żywa księga Biblii, zawierająca przemyślaną katechezę o biblijnej historii zbawienia oraz Park Miniatur Sakralnych. Przejazd do Soliny, gdzie pospacerujemy największą w Polsce zaporą betonową z pięknym widokiem na Jezioro Solińskie. Rejs statkiem po malowniczym jeziorze. Powrót na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 4      ŁAŃCUT

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Łańcuta, gdzie z przewodnikiem zwiedzimy zamek – jedną                          z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, słynącą ze znakomitych wnętrz.       Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim. Po zwiedzaniu pożegnalny      obiad i przejazd powrotny do Świętej. Powrót na miejsce zbiórki po północy.

Termin  IX 2018

Cena:     850 zł/os.

Cena zawiera:

ü  Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

ü  Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach *** pok. 2,3 osobowe z łazienkami

ü  Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad

ü  Opiekę i informację turystyczną pilota

ü  Ubezpieczenie – NNW do 5000 zł

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłaty klimatycznej, rejsu statkiem po jeziorze Solińskim itp. (na ten cel należy posiadać ok. 100 - 110 zł ); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

ü  na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 360 zł

ü  program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

Pielgrzymka Polska – Litwa 4 dni

 

            

DZIEŃ 1       STOCZEK KLASZTORNY – WILCZY SZANIEC  

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią we wczesnych godzinach rannych, przejazd do Sanktuarium w Stoczku Warmińskim – miejsca, w którym wieziony był Prymas Tysiąclecia Kard. Stefan Wyszyński. Pomodlimy się przed cudownym obrazem Matki Bożej Królowej Pokoju i zwiedzimy muzeum znajdujące się w pomieszczeniach, w których był przetrzymywany Sługa Boży. Przejazd do Gierłoży na poznanie tajemnic jednego z najsłynniejszych obiektów II Wojny Światowej – kętrzyńskiej kwatery Hitlera nazwanej "Wilczym szańcem" - "Die Wolfschanze". Przez teren szańca przejdziemy oznakowaną trasą oglądając bunkry i schrony. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Suwałk.

DZIEŃ 2          TROKI – WILNO

Po śniadaniu przejazd do Trok, degustacja karaimskich "kybynów", spacer nad jeziorem Galwe do „małego Malborka”, czyli gotyckiego zamku Witolda. Następnie przejazd do Wilna, gdzie zobaczymy unikalnie zdobiony 2 tys. rzeźb kościół św. Piotra i Pawła oraz cmentarz sławnych Polaków na Rossie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Wilna.

DZIEŃ 3          WILNO
Śniadanie, po którym kontynuacja zwiedzania Wilna z przewodnikiem miejscowym, m.in.: Ostra Brama- najważniejsze sanktuarium Litwy z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, cerkiew św. Ducha, Klasztor Bazylianów,
plac Ratuszowy, kościół Miłosierdzia Bożego z obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny” namalowanym wg wskazówek s. Faustyny, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów, plac Katedralny, Katedra, pomnik Mickiewicza. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu we Wilnie.

DZIEŃ 4          SEJNY

Śniadanie i przejazd do Sejn, gdzie nawiedzimy piękne Sanktuarium Matki Boskiej Sejneńskiej. Po zwiedzaniu przejazd powrotny do Świętej, po drodze pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy.

Termin:        IX 2018

Cena:     860 zł/os.

Cena zawiera:

ü  Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

ü  Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach *** pok. 2,3 osobowe z łazienkami

ü  Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad

ü  Opiekę i informację turystyczną pilota

ü  Ubezpieczenie – w Polsce NNW do 5000 zł, na Litwie: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłaty klimatycznej, degustacji karaimskich kybynów itp. (na ten cel należy posiadać ok. 25 Eur + 25 zł ); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

ü  na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 360 zł

ü  program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

 

 

 

   
© www.wies-swieta.net