Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Dwudziestej Niedzieli Zwykłej –

19 sierpnia 2018 roku

  1. W tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – św. Bernarda, założyciela Zakonu Ojców Bernardynów; we wtorek – papieża św. Piusa X, który wprowadził w kościele wczesną komunię świętą; we środę – NMP Królowej, a w sobotę – Święto św. Bartłomieja Apostoła, patrona rzemieślników i chorych na choroby skórne.
  2. We wtorek spotkanie Grupy Ojca Pio ze Świętej. Rozpoczniemy mszą św. o godz. 18.00.
  3. We środę, o godz. 19.00 spotkanie pielgrzymów przed wyjazdem na Dolny Śląsk.
  4. W czasie wakacji kościół parafialny jest otwarty do godz. 21.00.
  5. Przypominam, że osoby, które przychodzą do kancelarii parafialnej po zaświadczenia w imieniu bliskiej osoby, powinny posiadać pisemne upoważnienie od tej osoby i posiadać przy sobie dowód tożsamości( w myśl nowych przepisów dotyczących danych osobowych)
  6. Jak co roku uroczystości odpustowe w parafii przypadają na środę 29 sierpnia. Msza święta odpustowa w kościele parafialnym. Wszystkich Parafian zapraszamy na godz. 18.00, na Eucharystię w intencji całej parafii. Od kilku lat uroczystości odpustowe łączymy z mszą świętą dożynkową, dziękując za tegoroczne zbiory zbóż i innych płodów ziemi. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Janusz Konysz, proboszcz parafii p.w. św. Antoniego w Bydgoszczy. Do niedawna proboszcz w Sławianowie.
  7. Zapowiedzi: Do przyjęcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Paweł Szczerbiak ze Złotowa i Monika Hahs ze Świętej.
  8. W Przewodniku Katolickim polecam od strony 21 cykl artykułów na temat chrześcijańskiego podejścia do kary śmierci.
  9. Za porządki w kościele parafialnym dziękujemy Rodzinom Mozgawa, Klimek i Wendt. Podobne podziękowania kierujemy do Rodzin z Nowej Świętej.
  10. Błogosławionych wakacji, pełnych wrażeń życzymy dzieciom, młodzieży i wszystkim korzystającym z urlopów, także spędzającym czas wakacyjnego wytchnienia na terenie naszej parafii. Szczęść Boże.

                       Pielgrzymka na Dolny Śląsk – 3 dni

    ( Organizowanna we współpracy parafii z Biurem Pielgrzymkowym Vervinci Travel z Bydgoszczy)

 

Spotkanie przed pielgrzymką, we środę 22 sierpnia o godz. 19.00

w kościele parafialnym w Świętej

DZIEŃ 1          TRZEBNICA - ZAMEK KSIĄŻ – PALMIARNIA W LUBIECHOWIE

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią w godzinach rannych. Przejazd do Trzebnicy,   gdzie nawiedzimy Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej: zespół klasztorny wraz z bazyliką i grobem Świętej. Następnie przejazd do położonego na skalnym cyplu i otoczonego naturalnym wąwozem Zamku Książ - największego na Dolnym Śląsku. Zamek posiada ponad 400 pomieszczeń, my zwiedzimy go trasą „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”. Następnie udamy się do pobliskiej Palmiarni w Lubiechowie, która powstała w latach 1908- 1911 za astronomiczną sumę 7 milionów marek w złocie, a do budowy jej wnętrz sprowadzono z Sycylii zastygłą lawę z wulkanu Etna. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Wałbrzycha.

DZIEŃ 2          ANDRSPACH – WAMBIERZYCE – OSÓWKA                                            

Po śniadaniu przejazd do Adrspach, czeskiego cudu natury. Spacer przez urokliwe Skalne Miasto z fantastycznymi piaskowcowymi formami skalnymi, wodospadami i urokliwym jeziorkiem. Następnie przejazd do usytuowanych malowniczo między trzema wzgórzami, w dolinie potoku Cedron Wambierzyc, zwanych Śląską Jerozolimą. Nawiedzenie Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin: bazylika, kalwaria z 74 kaplicami oraz ruchoma szopka stanowią prawdziwą perłę wśród zabytków Ziemi Kłodzkiej. Kościół Nawiedzenia NMP zbudowany został na wzór jerozolimskiej świątyni Salomona. Na koniec przejazd na zwiedzanie podziemnego miasta Osówka. To główna, największa, najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera, budowana na Dolnym Śląsku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3       KRZESZÓW – ŚWIDNICA

Śniadanie i przejazd do Krzeszowa na zwiedzanie dawnego opactwa cystersów - arcydzieła sztuki późnego baroku i zabytek klasy zerowej. To potężne opactwo składa się z 5 budynków: bazyliki mniejsza, kościół św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, budynku klasztoru SS. Benedyktynek oraz Domu Opata. Z oddali całość wygląda jak gród obronny. Przejazd do Świdnicy - jednego z najcenniejszych zespołów staromiejskich na Śląsku. Zobaczymy barokowy ratusz, piękne kamienice, zabytkowe fontanny oraz potężną Katedrę św. Stanisława i Wacława. Następnie zwiedzimy zapierający dech w piersiach Kościół Pokoju. Ta ewangelicka świątynia, wpisana na listę zabytków UNESCO, wypełniona jest pięknymi barwnymi malowidłami i barokowymi ozdobami. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze obiad pożegnalny. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy.

Termin:      14-15-16  IX 2018

Cena:           590 zł/os.

Cena zawiera:

ü  Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

ü  Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach *** pok. 2,3 osobowe z łazienkami

ü  Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad

ü  Opiekę i informację turystyczną pilota

ü  Ubezpieczenie – w Polsce NNW do 5000 zł, w Czechach: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłaty klimatycznej itp. (na ten cel należy posiadać ok. 120 zł ); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

Na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 260 zł

ü  p       Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

Można już zgłaszać swój udział w pielgrzymce u ks.proboszcza.

Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Szesnastej Niedzieli Zwykłej –

22 lipca 2018 roku

1.      W tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – św. Brygidy, patronki Europy; we wtorek – św. Kingi; we środę – św. Jakuba Apostoła( w Sławianowie uroczystości odpustowe); we czwartek – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

2.      Ponieważ we środę przypada również św. Krzysztofa, obrzęd poświęcenie pojazdów przypadnie na niedzielę  - 29 lipca, za tydzień.

3.      W czasie wakacji kościół parafialny jest otwarty do godz. 21.00.

4.      Ministranci i żeńska służba liturgiczna dziękują wszystkim za modlitwę podczas obozu w Ustrzykach Górnych w Bieszczadach. Czas obozowania minął szczęśliwie i bezpiecznie. Bóg zapłać i Króluj nam Chryste.

5.      Przypominam, że osoby, które przychodzą do kancelarii parafialnej po zaświadczenia w imieniu bliskiej osoby, powinny posiadać pisemne upoważnienie od tej osoby i posiadać przy sobie dowód tożsamości( w myśl nowych przepisów dotyczących danych osobowych)

6.      Od strony zakrystii i wejścia tylnego kościoła, zostały wstawione nowe okna i drzwi. W ten sposób etap okien i drzwi kościoła parafialnego został zakończony. Pozostała tylko kwestia wpłaty za wykonanie drzwi – 7000,-

7.      Od sierpnia pracownia projektów p. Witkowicza w Złotowie wykona projekt do wykonania krzyża na wieży kościoła parafialnego.

8.      Za porządki w kościele parafialnym dziękujemy Rodzinie Westphal. Podobne podziękowania kierujemy do Rodzin z Nowej Świętej za porządki w kaplicy św. Józefa.

9.      Do odebrania są Przewodniki Katolickie – bieżący  i sprzed tygodnia.

10.  Błogosławionych wakacji, pełnych wrażeń życzymy dzieciom, młodzieży i wszystkim korzystającym z urlopów, także spędzającym czas wakacyjnego wytchnienia na terenie naszej parafii. Szczęść Boże.

 

   
© www.wies-swieta.net