Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Dziewiętnastej Niedzieli Zwykłej –

13 sierpnia 2017 roku

  1. Przed nami w tym tygodniu we wtorek Uroczystość NMP Wniebowziętej – układ mszy świętych niedzielny. Na każdej mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. W tygodniu wspomnienia: w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego; we czwartek – św. Jacka, a w sobotę 19 sierpnia kolejna procesja Fatimska – tym razem w Nowej Świętej. Po mszy świętej o godz. 16.30, wyjście na procesję różańcową. Proszę wyznaczyć grupy po cztery osoby do niesienia feretronu z figur MB Fatimskiej oraz osoby do czytania rozważań różańcowych.
  3. Przed nami również parafialna Uroczystość Odpustowa św. Jana Chrzciciela Męczennika. Msza święta odpustowa w Świętej 29 sierpnia we wtorek o godz. 18.00. Eucharystii przewodniczył będzie i kazanie odpustowe wygłosi ks. wikariusz z Krajenki Krzysztof Barczyński. Na mszę świętą został zaproszony witrażysta poznański p. Roman Piechocki z małżonką Jolantą, który wykonał witraż Patrona naszej parafii. Podczas uroczystości odpustowych zostanie poświęcony witraż. Uroczystości parafialne zbiegną się z mszą świętą dożynkową podczas której będziemy dziękować Bogu za zebrane plony z naszych pól oraz prosić będziemy o Bożą opiekę dla rolników naszej parafii i ich rodzin. W przeddzień uroczystości, w poniedziałek 28 sierpnia w kościele parafialnym całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, jako wotum wdzięczności Bogu za parafię, duszpasterzy, patrona parafii, za grupy parafialne. Proszę by róże różańcowe parafii, grupy Ojca Pio, ministranci, scholka parafialna, Caritas parafii, lektorzy, rodziny, wspólnoty sąsiedzkie wpisywały się na poszczególne godziny adoracji – od 9.00 (co godzinę), do godz. 18.00( razem 9 godzin = 9 grup adoracyjnych).
  4. Za porządki w kościele parafialnym dziękujemy Rodzinom Państwa Centka i Bojczyk. Podobne podziękowania kierujemy do Rodzin z Nowej Świętej i z Wąsosza.
  5. W Przewodniku Katolickim polecam wywiad z dziennikarzem sportowym Rafałem Patyrą – „ W mojej wierze brakowało temperatury” – str. 46. O królowej literatury dziecięcej Wandzie Chotomskiej – „ Chotomska, za drzwi” – tak bym zatytułowała książkę o moim dzieciństwie, bo ciągle mnie skądś wyrzucali…
  6. Pragnę zachęcić do włączenia się w akcję „ z uśmiechem do szkoły”. Można nabywać cegiełki o nominałach 1,2,5,- Pozyskane środki włączymy w zakup wyprawek szkolnych dla dzieci. Cegiełki można nabywać przed kościołem u ministrantów lub u Pań z Caritasu.
  7. Udanych, szczęśliwych, pełnych wrażeń wakacji życzymy dzieciom, młodzieży i nauczycielom, a także wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii.

DSCF3987

DSCF3986

Pielgrzymka na Podlasie - 3 dni

ŚWIĘTA LIPKA – WIGRY – ŚWIĘTA WODA - SOKÓŁKA – STUDZIENICZNA – BIAŁYSTOK

15-16-17 września 2017 toku

Organizator: Biuro Pielgrzymkowe Vervinci Travel z Bydgoszczy przy współpracy z naszą parafią

Program:

DZIEŃ 1          ŚWIĘTA LIPKA - WIGRY

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią ok. godz. 05.00, przejazd do Świętej Lipki, gdzie zobaczymy sławne sanktuarium Maryjne, a także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Kompleks pielgrzymkowy w Świętej Lipce, znakomicie wkomponowany w mazurski pejzaż, uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Europie. Prezentacja organów świętolipskich- wysłuchanie krótkiego koncertu. Przejazd do miejscowości Wigry na zwiedzanie zespołu pokamedulskiego, niezwykle pięknie położonego na wcinającym się w jezioro półwyspie wigierskim. Zobaczymy dobrze zrekonstruowany obiekt klasztorny: eremy, kaplicę kanclerską, dom królewski, wieżę zegarową, z której rozpościera się widok na jezioro Wigry i całą okolicę, a przede wszystkim barokowy kościół. W obiekcie znajdują się apartamenty papieskie, w których przebywał Jan Paweł II w 1999 roku oraz krypty – miejsce pochówku Kamedułów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Augustowa.

Alternatywnie zamiast miejscowości Wigry przejazd do Gietrzwałdu, miejsca objawień Najświętszej Maryi Panny. W miejscu, gdzie dzieciom ukazywała się Matka Boska umieszczona została kapliczka z figurą Maryi Panny. Znajduje się tu także źródełko, które zostało pobłogosławione przez Matkę Bożą 8 września 1877r, a z którego pielgrzymi czerpią wodę i które przynosi ulgę cierpiącym i liczne uzdrowienia.

DZIEŃ 2          AUGUSTÓW – REJS SZLAKIEM PAPIESKIM - STUDZIENICZNA – SOKÓŁKA – SUPRAŚL

Śniadanie, przejazd do Augustowa, skąd popłyniemy w rejs Szlakiem Papieskim. Statek wypływa z Portu Żeglugi Augustowskiej, płynie rzeką Nettą mijając położone po obu stronach rzeki bulwary, następnie wpływa na jezioro Necko.  Z jeziora statek wpływa na Rzeczkę Klonownicę (tzw. Cichą Rzeczkę), najkrótszą żeglowną rzekę w Polsce, skąd przedostaje się na jezioro Białe (tak nazwane z powodu niezliczonej ilości białego ptactwa wodnego osiadłego na brzegach i unoszącego się nad taflą jeziora). Jezioro Białe łączy się z jeziorem Studzienicznym śluzą Przewięź. Następnie statek zawija do miejscowości Studzieniczna, malowniczo położonej na półwyspie, miejsca kultu religijnego z wieloma zabytkami sakralnymi. Zobaczymy zabytkowy kościół drewniany ze zdobieniami z poroża dzikich zwierząt, a także kaplicę Najświętszej Marii Panny. Sanktuarium w 1999 roku odwiedził papież Jan Paweł II płynąc statkiem właśnie opisaną trasą. To wydarzenie wiernie upamiętnia pomnik Polskiego Papieża. Po rejsie przejazd do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Nawiedzenie kościoła Św. Antoniego Padewskiego, gdzie 05.10.11 uroczyście umieszczono do publicznej adoracji relikwiarz z Cząstką Ciała Pańskiego. Przejazd do Supraśla na zwiedzanie Monasteru, czyli gotyckiej cerkwi p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, która majestatycznie góruje nad całym miasteczkiem. Największy zachwyt w świątyni wywołuje ogromny, pozłacany żyrandol ozdobiony ikonami. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Białegostoku.

DZIEŃ 3          BIAŁYSTOK - ŚWIĘTA WODA

Śniadanie i przejazd do Białegostoku, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie pomodlimy się przy relikwiach św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Zobaczymy także najsłynniejszy zabytek miasta - Zespół Pałacowo – Parkowy Branickich, którego barokowe ogrody słyną jako jedne z najpiękniejszych w Polsce. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie. Na obszarze Sanktuarium znajdują się: kościół, grota, wzgórze krzyży, cudowne źródełko i kaplice Dróżek Boleści Maryi. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną, po drodze pożegnalny obiad.

Powrót na miejsce zbiórki ok. północy lub po północy.

Cena:            590 zł/os.

Zapewniamy:

ü  Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

ü  Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach, ośrodkach, pensjonatach **/***,

pokoje 2,3 os. z łazienkami

ü  Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad

ü  Opiekę i informację turystyczną pilota

ü  Ubezpieczenie - NNW do 5000 zł

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, rejsu , itp. (na ten cel należy posiadać ok. 80 – 90 zł, w tym rejs ok. 40 zł ); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

ü  dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

ü  na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 200 zł

ü  program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc .

   
© www.wies-swieta.net