Ogłoszenia parafialne na tydzień

od Dwudziestej Ósmej Niedzieli Zwykłej –

14 października 2018 roku

  1. Nabożeństwa różańcowe w październiku: W Świętej, w dni powszednie o godz. 17.20, a w niedziele po mszy św. o godz. 11.00. We wtorki i czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci, które będą otrzymywać pamiątki uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym, w piątki młodzież. W Nowej Świętej nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 9.00, a w dni powszednie o godz. 16.00. W Wąsoszu różaniec w niedziele o godz. 12.30 i w poniedziałki o godz. 18.45. W październiku dla uczniów szkoły podstawowej proponujemy konkurs religijno – patriotyczny w temacie „ Z Maryją modlimy się za Polskę, naszą Ojczyznę”. Szczegóły konkursu na nabożeństwach różańcowych i na katechezie.
  2. W gablocie parafialnej i na stronie parafialnej w internecie podane zostały daty spotkań dla młodzieży przed przyjęciem Bierzmowania.
  3. We wtorek w Świętej spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio. Rozpoczniemy mszą świętą o godz. 18.00.
  4. We środę kolejne spotkania przygotowujące młodzież do Bierzmowania. We środę w Świętej dla klasy 7 o godz. 19.00, q w piątek w Nowej Świętej dla wszystkich klas o godz. 18.45.
  5. Dzisiaj przypadają obchody wyboru Karola Wojtyły na papieża – Dzień Papieski, pod hasłem: „ Promieniowanie Ojcostwa”. W naszej bydgoskiej diecezji coroczna Karoliada – jak zwykłe na Hali Widowiskowo – Sportowej „ Łuczniczka” w Bydgoszczy. W naszej parafii uczcimy postać św. Jana Pawła II nie tylko wspólną modlitwą, ale również pielgrzymką nad rzekę Rurzycę, gdzie spędzał czas Karol Wojtyła na wakacyjnym spływie tuż przed wyborem na papieża. Wyjazd o godz. 15.00 z posesji plebanijnej. Dzisiaj także można składać ofiary na stypendia Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, które jest żywym fotum wdzięczności na osobę Papieża Jana Pawła II. Stypendia są przeznaczone dla młodzieży uzdolnionej z wysoką średnia, ze wsi i małych miast, gdzie dochód na jedna osobę nie przekracza 1470,-.
  6. Za porządki w kościele parafialnym dziękujemy Rodzinom Lis i Wnuk. Podobne podziękowania kierujemy do Rodzin z Nowej Świętej, które posprzątały Kaplicę św. Józefa.
  7. W Przewodniku Katolickim tym razem artykuły pod kątem św. Jana Pawła II.
  8. W lipcu 2019 roku, od 10-19, organizujemy z parafią św. Rocha pielgrzymkę autokarową do Włoch. Szczegóły podane są w ogłoszeniach na stronie parafii w internecie.
  9. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.

Spotkania młodzieży przygotowujące do Bierzmowania,

wrzesień, październik, listopad 2018 roku

12 września – Święta, klasa 1 średnia

19 września – 3 gimn. I klasa 8, Święta

26 września – klasa 7, Święta

28 września – Nowa Święta, klasy 1 śr./3 gimn./8 klasa i 7

3 października - Święta, klasa 1 średnia

10 października - 3 gimn.  klasa 8, Święta

17 października - klasa 7, Święta

19 października - Nowa Święta, klasy 1 śr./3 gimn./8 klasa i 7

24 października - Święta, klasa 1 średnia

31 października - 3 gimn.  klasa 8, Święta

7 listopada - klasa 7, Święta

9 listopada - Nowa Święta, klasy 1 śr./3 gimn./8 klasa i 7

14 listopada - Święta, klasa 1 średnia

21 listopada - 3 gimn.  klasa 8, Święta

28 listopada - klasa 7, Święta

31 listopada - Nowa Święta, klasy 1 śr./3 gimn./8 klasa i 7

Pielgrzymka do Włoch – 10 dni

DZIEŃ 1          TARVISIO

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią ok. godz. 03.00 całodzienny przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię na nocleg do Włoch w ok. Tarvisio/Udine (tego dnia ze względu na późny przyjazd bez obiadokolacji).

DZIEŃ 2          LORETO

Śniadanie, przejazd do LORETO i zwiedzanie położnej na wzgórzu Bazyliki Loretańskiej z Domkiem Świętej Rodziny, który został przeniesiony tutaj w XIII wieku z Nazaretu. Odwiedzimy również cmentarz polskich żołnierzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 - 5   RZYM - WATYKAN

Śniadanie, przejazd do Wiecznego Miasta - Rzymu i zwiedzanie  z przewodnikiem miejscowym. Podczas pobytu w Rzymie zobaczymy m.in. (zwiedzanie zabytków z zewnątrz): Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Nawiedzimy także rzymskie świątynie - Bazylikę Papieską św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylikę Matki Bożej Większej, Kościół Quo Vadis, Katakumby św. Kaliksta, a także Bazylikę św. Pawła za Murami. W Watykanie udamy się na Plac św. Piotra na Audiencję Generalną lub Modlitwę Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem (podczas obecności Ojca Świętego w Watykanie). Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra z kaplicą św. Sebastiana, gdzie pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Udamy się także z wizytą do Muzeów Watykańskich, które należą do najważniejszych i najbogatszych obiektów tego typu na całym świecie. Ukoronowaniem wędrówki po muzeach jest kontemplacja słynnej Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła. Obiadokolacja, powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 6          MONTE CASSINO - SAN GIOVANNI ROTONDO

Śniadanie, po którym udamy się na MONTE CASSINO do Opactwa Benedyktynów, na które m.in. składa się Klasztor i Bazylika z grobem św. Benedykta. Na polskim cmentarzu wojskowym złożymy kwiaty i oddamy cześć poległym żołnierzom i ich dowódcy - Gen. Andersowi. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7          SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO – ADRIATYK                           Śniadanie, po którym pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO, gdzie poznamy niezwykłe miejsca                             i sanktuarium św. Ojca Pio - stygmatyka i mistyka kościoła (m.in. grób Ojca Pio, kościół, muzeum, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Za życia O.Pio dostawał tysiące listów z prośbami o modlitwę i wstawiennictwo, także od Karola Wojtyły, prośba dotyczyła chorej na raka przyjaciółki i została wysłuchana. Następnie przejazd do MONTE SANT ANGELO i nawiedzenie Sanktuarium    w grocie, gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł. Przejazd do jednego z kurortów Riwiery Adriatyckiej, czas wolny i relaks na plaży, spacer promenadą. Powrót do na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 8          ASYŻ

Śniadanie i przejazd do ASYŻU na zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka, kościół św. Klary, dom św. Franciszka. Przejazd do bazyliki Matki Bożej Anielskiej, znajduje się tutaj Porcjunkula- kapliczka, miejsce gdzie w 1216 roku Franciszkowi objawił się Pan Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Rovigo.

DZIEŃ 9          PADWA – WENECJA

Wczesne śniadanie i przejazd do PADWY, gdzie udamy się do Bazyliki św. Antoniego, z kaplicą polską               i sarkofagiem Świętego. Do grobu Św. Antoniego wierni przychodzą oddać cześć i modlitwę świętemu, zostawiając prośby o uzdrowienia i inne łaski. Przejazd na zwiedzanie WENECJI – poznamy wyjątkowe miasto położone na 118 wyspach, zobaczymy Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów, Wieżę Zegarową, Most Westchnień. Następnie spacer urokliwymi, tajemniczymi uliczkami po dzielnicy Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Udine – Tarvisio.

DZIEŃ 10        POWRÓT

Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię i Czechy, po przekroczeniu granicy obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki ok. północy lub po północy.

Termin:       10.07 – 19.07.2019

     Cena pielgrzymki dla grupy:

35 - 40 os.

41 - 46 os.

2790 zł

2650 zł

Zapewniamy:

ü  Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

ü  Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe

ü  Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad

ü  Opiekę i informację turystyczną pilota

ü  W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości              10 zł od każdego uczestnika.

ü  Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 130 €); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

ü dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

ü na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 950 zł

ü program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

 

Organizowana przez Parafię p.w. św. Rocha w Złotowie, przy udziale parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Świętej.

Udział proszę zgłaszać do ks. proboszcza Jacka Salwy, z parafii św. Rocha oraz do ks. Zbigniewa Grzegorzewskiego z parafii w Świętej.

                    

   
© www.wies-swieta.net