Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Dwudziestej Dziewiątej Niedzieli Zwykłej –

22 października 2017 roku

 1. Dzisiaj Niedziela Misyjna, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitwy za Misje, Misjonarzy i Misjonarki.
 2. Dzisiaj również, na wszystkich mszach świętych dzieciom komunijnym poświęcimy różańce.
 3. Nabożeństwa różańcowe. W Świętej, w dni powszednie o godz. 17.20, a w niedziele po mszy św. o godz. 11.00. We wtorki i czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci, które będą otrzymywać pamiątki uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym, w piątki młodzież. W Nowej Świętej nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 9.00, a w dni powszednie o godz. 16.00. W Wąsoszu różaniec w niedziele o godz. 12.30 i w poniedziałki o godz. 18.45. W październiku dla uczniów szkoły podstawowej proponujemy konkurs w dowolnej technice malowania czy narysowania oblicza Matki Bożej Częstochowskiej z okazji 350 lecia koronacji obrazu Jasnogórskiego i 140 rocznicy Objawień Matki Najświętszej w Gietrzwałdzie. Prace można przekazywać pani katechetce Grażynie bądź ks. proboszczowi. Podsumowanie konkursu na ostatnim nabożeństwie październikowym. Wzory obrazów Matki Bożej z Częstochowy i Gietrzwałdu będą wystawione w kościołach.
 4. Przed nami diecezjalna pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd 26 października, we czwartek o godz. 6.15 z parkingu przy kościele szkolnym w Złotowie, a powrót późnym popołudniem w piątek. Koszt: 130,-( z noclegiem). Chętnych proszę zgłaszać do p. Ani Duńka z Nowej Świętej bądź u ks. Proboszcza. W tym roku ks. Proboszcz wyjeżdża do Częstochowy z ks. Proboszczem Andrzejem Chorobą z Zakrzewa.
 5. Wznawiamy zajęcia na sali gimnastycznej dla ministrantów parafii w piątki od godz. 19.00 do 20.30.
 6. Z soboty na niedzielę, z 28 na 29 października zmiana czasu – o godzinę cofamy wskazówki zegarów.
 7. Tydzień temu w całej Polsce prowadziliśmy liczenie wiernych i przystępujących do komunii. W naszej parafii uczestniczyło na niedzielnych mszach świętych 312 wiernych, a przystąpiło do komunii świętej 196.
 8. Są już do nabycia na 2018 rok kalendarzyki kieszonkowe diecezji bydgoskiej z danymi teleadresowymi parafii i instytucji kościelnych diecezji i kościoła w Polsce.
 9. W Przewodniku Katolickim polecam artykuł o katolikach w Azji – jak wielu zdobywa się na wielkie poświęcenie, by żyć nauką Jezusa – „ Jezus mieszka w Azji” – wywiad z misjonarką Tricią Bolle, str. 22.
 10. Na tablicy ogłoszeń i w Internecie są wywieszone terminy spotkań z grupami młodzieży do Bierzmowania.
 11. Dziękujemy za porządki w kościele parafialnym Rodzinom Cerajewskim i Malinowskim. Podobne podziękowania kierujemy do Rodzin z Nowej Świętej i z Wąsosza.
 12. Przy wyjściu z kościoła parafialnego i kaplicy w Nowej Świętej można już zabierać do wypełnienia wypominki listopadowe – proszę przekazywać je do ks. proboszcza.
 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Marianna Kowalska z Nowej Świętej. Polećmy ś.p. Mariannę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Spotkania młodzieży w 2017 roku

przygotowujące do przyjęcia

Sakramentu Bierzmowania

24 października – klasa 3 gimnazjum, Święta

25 października – spotkanie łączone w Nowej Świętej

7 listopada – klasa II gimnazjum, Święta

8 listopada - klasa 7, Święta

14 listopada – klasa 3 gimnazjum, Święta

15 listopada – spotkanie łączone w Nowej Świętej

21 listopada – klasa II gimnazjum, Święta

22 listopada – klasa 7, Święta

28 listopada – klasa 3 gimnazjum, Święta

29 listopada – spotkanie łączone w Nowej Świętej

Spotkania o godz. 19.00.

W Świętej – w plebanii.

W Nowej Świętej – w kaplicy.

   
© www.wies-swieta.net